oprogramowanie dreryk

Powiatowa Przychodnia Zdrowia
Okrzei 8 07-300 Ostrów Mazowiecka

e-mail: ppz@szpitalostrowmaz.pl

Poradnia czynna od poniedziałku do piątku

w godz. od 7:00 do 18:00

25.11.2015
Bezpieczny Maluch i kobieta w ciąży

Komunikat dotyczący szczepień ochronnych

Powiatowa Przychodnia Zdrowia przy współpracy firmy Medicurs mają zaszczyt zaprosić Państwa na Warsztaty Szkoleniowe, które odbędą się 9 grudnia 2015 o godzinie 17.00 – 20.30 w Maciejowej Chacie ul. Łomżyńska 3, Stare Lubiejewo koło Ostrowi Mazowieckiej.

Spotkanie zorganizowane będzie w ramach Kampanii Bezpieczny Maluch, która jest najszerszą w Polsce akcją skierowaną do kobiet w ciąży i rodziców mającą na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. W ramach Kampanii na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne warsztaty dla rodziców.

Misją Kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka

Kluczowymi tematami realizowanymi na warsztatach są pierwsza pomoc prowadzona przez ratownika medycznego Kampanii Bezpieczny Maluch oraz "Bezpieczeństwo dziecka podczas podróży" prowadzone przez eksperta fotelikowego. Tematami towarzyszącymi są informacje z zakresu karmienia piersią, pielęgnacji skóry matki i dziecka, zabezpieczenie przyszłości dziecka itp.

Tematy poruszane na warsztatach:

Temat główny - Pierwsza pomoc [50 minut]

• Pierwsza pomoc w stanach nagłych u kobiet w ciąży
  • Pierwsza pomoc w stanach nagłych u niemowląt (bezdech, ciało obce w drogach oddechowych, utrata przytomności)
  • Unikanie zagrożeń
  • Bezpieczny sen niemowlęcia (Zespół Śmierci Łóżeczkowej – SIDS)

Temat główny - Bezpieczny Maluch i kobieta w ciąży w samochodzie [50 minut]

• Bezpieczeństwo kobiety w ciąży w samochodzie (niebezpieczne miejsca, prawidłowa jazda w pasach, poduszki powietrzne)
  • Prawidłowy dobór fotelika do samochodu
  • Zasady bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie
  • Prawidłowy montaż fotelika

Tematy towarzyszące: